HomePravidla

Rychlý, zábavný a návykový. Roundnet se naučíte snadno, ale neustále máte co zlepšovat.

JAK HRÁT
ROUNDNET

Stačí jeden Spikeball set, 4 hráči a louka, pláž, zahrada nebo tělocvična – zahrajete si téměř kdekoliv.

Jak na to:

  1. 2 na 2, Spikeball set uprostřed, hřiště i kreativita bez hranic. Hrajem!
  2. Hru začínáte nadhozením a odpalem míče na síť (nataženou dlaní stejně jako při volejbale) na protihráče stojícího na opačné straně setu. V tu chvíli se stírají pevné pozice hráčů, pohybovat se můžete kdekoliv kolem setu.
  3. Protihráč má k dispozici maximálně 3 doteky než míč odpálí na síť tak, aby ho váš tým nedokázal zpracovat. Výměna probíhá dokud někdo z týmu míč nepokazí.
  4. Bod se počítá, pokud míč dopadne na konstrukci setu (rim), na zem nebo se dvakrát po sobě dotkne sítě.

Možná to zní složitě, ale věřte, že není. Za pár minut si všichni zahrajete a dost možná nebudete chtít přestat. 

OFICIÁLNÍ PRAVIDLA

Oficiální pravidla podle SRA (Spikeball Roundnet Association).

Oficiální pravidla podle SRA (Spikeball Roundnet Association) najdete zde. Vzhledem k tomu, že je roundnet relativně nový sport, pravidla se ještě stále čas od času upravují a mění. Z toho důvodu zatím tato oficiální pravidla nepřekládáme do českého jazyka. Děkujeme za pochopení, kdybyste měli jakékoliv nejasnosti a nebyli schopni odpověď v anglickém textu najíst, velice rádi vám odpověď sami poskytneme (nejlépe nás kontaktujte na info@roundnet.cz)

OBSERVEŘI

Máte pravidla kompletně pod palcem? Chtěli byste se stát oficiálním rozhodčím, respektive observerem, který na nejvyšších soutěžích na území ČR nebo i v zahraniční může dozorovat nejlepší zápasy?

Na oficiálním americkém webu SRA najdete guidelines a test pro observery – pokud jej splníte, budete zapsáni jako oficiální observer jak SRA, tak i EUSRA i Česká roudnet asociace.

CHCETE SE PŘIDAT DO ASOCIACE?

ČESKÁ ROUNDNET ASOCIACE

Pečujeme o českou Spikeball™ Roundnet komunitu